Brzechwa dzieciom

19 grudnia naszymi gośćmi byli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Odbyła się lekcja biblioteczna, której bohaterem był Jan Brzechwa oraz jego utwór „Zoo”. Po wspólnym odczytaniu wierszy o zwierzętach, uczniowie bezbłędnie rozwiązali krzyżówkę, której hasłem była „Wyprawa do zoo”. W kolejnym zadaniu dzieci musiały uruchomić swoją wyobraźnię i w grupach narysować zwierzę, które mogłoby zamieszkać w zoo, ale jest fantastyczne i magiczne. Uczniowie wykazali się niezwykłymi pokładami kreatywności przy ich tworzeniu. O każdym stworze opowiedziały niesamowite historie, gdzie mogłyby występować takie zwierzęta i czym się żywić.

Spotkanie przebiegło w  miłej atmosferze, dzieci wniosły bardzo dużo radości w mury naszej Biblioteki i obiecały, że niebawem powrócą. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe zakładki, a nam pozostawiły swoje wspaniałe prace. Czekamy z niecierpliwością na kolejne odwiedziny.

Saturday the 23rd.